Paça çorbası tarifi yapılışı

0 477

Paça çorbası, sadece bir çorba değil, şifa deposu aynı zamanda. Kolejen ve hayvansal protein açısından oldukça zengin olan tariflerimizden biri. İşte paça çorbası tarifi yapılışı

Kemikleri güçlendirmekte, bağışıklık sistemini yenilmez bir hale getirmekte büyük desteği var. Ancak kelle paça çorbası evde yapmak hem çok zahmetli hem de kokusu birçok insanın hoşuna gitmeyebiliyor. Bu nedenle gelin bu işi kolaylaştıralım. Kelle paça çorbası tarifi lezzetinde olan, evde hazırlamak en kolay çorba tariflerinden birini pişirelim. Karşınızda: Paça çorbası tarifi!

Paça çorbası oldukça faydalı bir çorbadır. Hep büyüklerimizden duymuşuzdur kolu, bacağı kırılanlara paça çorbası içirin çabuk iyileşir denilir. Bu belki doğrudur belki değildir tam olarak bilemeyiz ancak paça çorbasının içerdiği besin değerleri bakımından çok zengin olduğu kesinleşmiş bir kanıdır. Genelde paça çorbası içmeye yaklaşmaz insanlar ancak bir kez içende tadına doyamaz. Paça çorbası lezzetli olduğu kadar yapımı da o kadar uğraştırıcı değildir. Sizde Paça çorbasını daha önce hiç denemediyseniz bu tarifimize bir göz atın ve evinizde yapıp mutlaka bir kez deneyin. Zaten göreceksiniz ki tadına doyamayıp tutkunu olacaksınız.

Paça çorbası tarifi için Malzemler:

  • Kırmızı et
  • Su
  • 2 yemek kaşığı un
  • Bir baş sarımsak
  • 2 limon
  • Et suyu
  • Salça
  • Kırmızı biber

Paça Çorbası Tarifi Yapılışı:

İlk olarak derin bir tencere alıyoruz ve etimizi içine koyuyoruz üzerine de bir miktar su ilave ediyoruz. Etimizi kaynamaya bırakıyoruz ve iyice yumuşayıncaya kadar orta ateşte kaynatıyoruz. Bu esnada tenceremizin içine bir baş sarımsağımızı eziyoruz ve tencerenin içine ilave ediyoruz.

Yine bir miktar tuzu da tencerenin içine serpiştirip kaynamasını bekliyoruz. Etimizin kaynamasını beklerken bizde bir tava alıyoruz ve içine unumuzu koyuyoruz.

Ayrıyeten yağımızı ekliyoruz. Tavanın içine limonların suyunu sıkıp onu da ilave ediyoruz. Diğer tencerede kaynattığımız etin suyundan da 2-3 kaşık ekliyoruz. İyice karıştırıyoruz ve diğer tenceredeki eti kaynattığımız suyun içine ekliyoruz. Yine başka bir kapta salçamızı ve kırmızı biberimizi ekleyip üzerine biraz yağ döküp kavuruyoruz. Bu karışımı da kavurduktan sonra onu da etimizin bulunduğu tencereye döküyoruz. İyice karıştırıyoruz ve servise hazır hale geliyor.

Öneri

Bu tarifi mutlaka deneyin göreceksiniz tadına doyamayıp sık sık bu karışımı yapacaksınız. Ayrıca küçük çocukların gelişiminde oldukça etkili olduğu söylenir. Afiyet Olsun.

Kremalı Mantar Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır

Beyaz lahana çorbası tarifi nasıl yapılır

Yorum Yapın