Et nasıl dövülür? En iyi et pişirme yöntemi

Et Nasil Dovulur tazemasa Blog - Et nasıl dövülür? En iyi et pişirme yöntemi

Özellikle şinitzel gibi ince servis edilmesi gereken etlerde eti iyice inceltmeniz gerekir. Bu inceltme işlemi yemeğin pişirilme süresini de değiştirecek ana etkenlerden bir tanesidir.

Et inceltme noktasında birinci önceliğinizin kasap tarafından inceltilmesi olması en oldukça önemli. Çünkü hangi yemeği yapacağınıza ve nasıl kullanacağınıza bağlı olarak tavsiye edeceği inceltme seviyesi değişecektir.

Ancak diyelim mi kasaptan böyle bir istekte bulunmadınız ve etinizi evde kendiniz inceltmeniz gerektir. O halde yapmanız gerekenler sırasıyla şöyle:

En kolay şekilde et nasıl dövülür?

Etinizi iki adet yağlı kağıdın arasına yerleştirin ve elinizle düzleyin. Dilerseniz üstte kalan kısmının üzerine yani yağlı kağıdın üzerine ince bir havlu koyun. Böylece eti zedeleme ihtimalinizi iyice düşürmüş olursunuz.

Ardından bir kavanozun altıyla ya da varsa dövme aleti ile etinizi yavaşça dövün. Eğer hızlı bir şekilde yaparsanız arada yükseklik farkları olabilir ve etiniz dilediğiniz şekilde pişmeyebilir. Bu yüzden orantılı bir şekilde dövmeye özen gösterin.

Arada kağıtların arasına bakarak etin durumunu gözlemleyin. Son olarak istediğiniz inceliğe geldiğinde kağıtlardan ayırın ve pişirin.

Et nasıl dövülür? En iyi et pişirme yöntemi

Kaynak: Source link

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir